Dodany: 2011-06-01 10:10:02

Dania kuchni tajskiejW dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi próbuje poszerzać swoje horyzonty kulinarne poprzez smakowanie różnych kuchni świata. Restauracja gdańsk to miejsce gdzie możemy zasmakować dań z najbardziej odległych i orientalnych zakątków świata.

 

Przykładem takich właśnie miejsc może być coś takiego jak Tajlandia i charakteryzująca ją kuchnia tajska. Do najpopularniejszych dań kuchni tajskiej należą: bami - makaron jajeczny z mięsem i warzywami, ho mok talay - zapiekanka z owoców morza, ho mok khai pla - gołąbki z rybiej ikry, hoi maeng pu op mo din - małże w sosie kokosowym, kaeng som - ostro-kwaśna zupa, kaeng jeut - łagodny bulion z makaronem ryżowym, mięsem i grzybami.

 

Oczywiście to nie wszystkie dania z tej kuchni, ale to są dania, które możemy zjeść w miejscu takim jak restauracja gdańsk, gdzie kuchnie tajska jest przyrządzana tak jak się to robi w Tajlandii. Mleko kokosowe oraz szereg aromatycznych przypraw takich jak trawa cytrynowa, świeży imbir czy liście limonki to jedne z najpopularniejszych elementów, które znajdziemy w prawdziwie tajskich daniach. Takich dań możemy szukać w miejscu takim jak restauracja gdańsk..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Dania kuchni tajskiej
Nick: