Dodany: 2011-06-01 10:05:45

Dania kuchni angielskiejRestauracja gdańsk to miejsce, gdzie każdy z nas może znaleźć coś dla siebie i może poznawać dania z kuchni z całego świata. Klasyczne i znane na całym świecie 'fish & chips' to główna potrawa Anglików.

 

Wielka Brytania słynie ze snobizmu, arystokracji i wielu różnorodnych tradycji, niekoniecznie jednak w kuchni. Angielskie dania nie są wyrafinowane aczkolwiek bardzo lubiane przez zagranicznych konsumentów. Najbardziej słynne na świecie są tzw. 'tea time' czyli popołudniowa herbatka oraz angielskie śniadania, które są bardzo obfite. Tuż po wstaniu z łóżka brytyjczycy faszerują się smażonymi ziemniakami, pieczarkami, kaszanką, bekonem, chlebem tostowym, monetami rybnymi, ciastkami ziemniaczanymi, pomidorami, małymi kiełbaskami, fasolką w sosie pomidorowym i jajecznicą z mlekiem.

 

Wszystko to składa się na jeden posiłek. Dzieci i młodzież najczęściej jadają płatki lub musli z mlekiem. Co do deserów to typowymi są 'apple pie', muffinki, ciasto marchewkowe i puddingi. Właśnie tego typu dania kuchni angielskiej możemy znaleźć w miejscu takim jak restauracja gdańsk. Poza tym jestem zdania, że należy korzystać z takich miejsc jak restauracja gdańsk, ponieważ tylko tam możemy znaleźć dania kuchni angielskiej.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Dania kuchni angielskiej
Nick: