Dodany: 2011-06-01 10:02:24

Dania kuchni meksykańskiejTacos, tortilla, buritto- najczęściej słyszymy nazwy te w czymś takim jak film obyczajowy rodem z przedmieść meksyku, czy jakiś miast południowych w USA. Stąd zapewne je kojarzymy. Kuchnia meksykańska stała się na tyle popularna by dostępność jej nie sprawiała kłopotów.

 

Na całym świecie otwierane są meksykańskie restauracje w których można zjeść charakterystyczne dla tego kraju potrawy, a przykładem takiej która serwuje dania meksykańskie jest restauracja gdańsk. Podstawowym ich składnikiem jest nie tyle sama kukurydza co masa otrzymywana z przemiału jej ziaren. Potrawy wprost z Meksyku są pikantne, aromatyczne i charakterystycznie doprawione, prawie do wszystkiego dodaje się chilli. Meksykańska kuchnia zachęca nawet samymi nazwami.

 

Bo któż oparłby się spróbowaniu takich potraw jak: nachos, enchilades, salsa, guacamole, salsa, temales, mole poblado, flan, czy arroz a la mexicana. Oczywiście takie dania możemy znaleźć w miejscu takim jak restauracja gdańsk, gdzie szef kuchni potrafi zrobić prawdziwą meksykańska tortillę, czy buritto. Moim zdaniem poznawanie nowych smaków kulinarnych to bardzo fajne doznanie, dlatego powinniście wybrać się do miejsca takiego jak restauracja gdańsk i rozkoszować się orientalnymi daniami..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Dania kuchni meksykańskiej
Nick: