Dodany: 2011-06-01 10:00:17

Dania kuchni włoskiejRestauracja gdańsk, to miejsce, gdzie możemy zasmakować różnych kuchni świata, a jedną z nich jest kuchnia włoska. Oliwki, parmezan, zioła, pomidory...aż ślinka cieknie na samą myśl.

 

Dodatki te to królowe i królowie włoskich dań. Nie obejdzie się bez nich ani pizza ani lasagne, tym bardziej spaghetti i risotto. Każda z tych potraw to wizytówka Italii. Jak wiadomo wszem i wobec Włosi to wielbiciele makaronu dlatego też większość dań robi się właśnie z nim. Równie popularne co dania główne są włoskie desery. Warto wspomnieć o niesamowicie popularnym tiramisu, którym zachwyca się cały świat.

 

Nie mniej znane są także- tarta, krem panna cotta i tort sycylijski Cassata. hm... oczywiście takie potrawy możemy nie tylko zobaczyć podczas pokazu czegoś takiego jak film obyczajowy, ale możemy również spotkać je w miejscu takim jak restauracja gdańsk. Poza tym uważam, że coś takiego jak dania rodem z kuchni włoskiem to idealne dania na wprowadzenie jakiejś odmienności w naszych posiłkach, dlatego nie ma na co czekać tylko należy wybrać się do miejsca takiego jak restauracja gdańsk.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Dania kuchni włoskiej
Nick: