Dodany: 2012-01-23 10:53:03

SoljankaPolska tradycyjna kuchnia posiada pomidorówkę i rosół, rosyjska zaś posiada swoją tradycyjną soljankę. Soljanka to tradycyjna zupa z mięsem, która jest nie tylko zawiesista, ale również bardzo pożywna.

 

W Polsce w wielu restauracjach jak restauracja gdańsk przygotowuje się soljankę według tradycyjnego przepisu. Soljanka w miejscu takim jak restauracja gdańsk podawana jest więc jako potrawa mięsna jednak w postaci zupy. Soljanka w miejscu takim jak restauracja gdańsk podawana jest jako zawiesista wieprzowo-wołowa potrawa z dużą ilością kwaszonych ogórków, cebuli oraz czosnku.

 

Soljanka jest więc uwielbiana nie tylko przez Rosjan, ale także Polaków, którzy mają słabość do ciężkich, zawiesistych zup. Często restauracja gdańsk podaje soljanke jako wstęp przed alkoholem, na imprezach, na których ma być on spożywany, gdyż jest to doskonały, pożywny posiłek – niczym drugie danie. Warto wypróbować przepis na soljankę tak, by w naszym domu gościła już nie tylko pomidorówka, czy rosół, a dobra, pożywna zupa zza wschodniej granicy..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Soljanka
Nick: